Czego szukasz w Mikołajkach?

SPRAWDŹ NASZ BLOG: DoZwiedzenia

Header Bg Front

Muzeum Reformacji Polskiej

blisko centrumDodaj do ulubionych

Opis

Początkowo zbiory były eksponowane w kościele, a następnie w dawnym budynku liceum im. Marion von Dönhoff. W 2002 r. zostało przeniesione do nowego budynku przy Parafii ewangelickiej w Mikołajkach (Plac Kościelny 4).
Muzeum posiada unikatowy zbiór zabytków piśmiennictwa i drukarstwa polskiego na Mazurach do 1945 r. Zbiory muzealne zawierają również inne cenne druki, dokumenty, zdjęcia, itp., związane z ruchem reformacyjnym (i nie tylko) na terenie Polski i Europy. Na ścianach zawieszone są portrety reformatorów Kościoła i polskich działaczy reformacyjnych oraz oryginale tablice z wojen napoleońskich i z czasów I wojny światowej. 
Muzeum Reformacji Polskiej zaprasza wszystkich zainteresowanych poznaniem mało znanej, a jakże ważnej części historii Polski (początki piśmiennictwa narodowego) i Europy.  Muzeum zapewnia możliwość fachowego oprowadzenia i uzyskania dokładniejszych informacji związanych z protestantyzmem i reformacją w Polsce (również w języku niemieckim). W okresie wiosenno letnim Muzeum czynne jest w godzinach od 9.00 do 17.00. Zwiedzający proszeni są o złożenie ofiary przeznaczonej na funkcjonowanie Muzeum.

Lokalizacja

Mikołajki
Plac Kościelny 4, 11-730

POLECANE MIEJSCA

uzdrowisko Eden w Ciechocinku

Uzdrowisko Eden w Ciechocinku

Sanatorium Eden w Ciechocinku to kameralny obiekt przygotowany dla kuracjuszy, którzy cenią sobie wysoki komfort wypoczynku. Oferuje turnusy rehabilitacyjne wraz z dodatkowymi udogodnieniami jak własna tężnia czy grota solna.

noclegi w Mikołajkach

Pokoje Gościnne "Magia Smaku"

Przytulne miejsce blisko centrum miasta, choć odrobinę na uboczu. Gwarantuje ciszę i spokój a zarazem świetne dojście do kluczowych atrakcji. Jeśli interesują Cię tanie noclegi w Mikołajkach, Magia Smaku będzie idealnym rozwiązaniem na wypoczynek w krainie Tysiąca Jezior

 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu